fbpx

таг: „Кориере

Пандев: Жалам што го напуштив Наполи во тоа време

0
Во ексклузивното интеврју за „Кориере дело Спорт“, македонскиот прославен фудбалер Горан Пандев се отвори на многу интересни теми и направи едно ретроспектива на...

Интер наскоро добива нов сопственик, позната е и сумата за која...

0
Весникот „Кориере дело спорт“ кој веќе најави дека кинеските сопственици сакаат да го продадат Интер, објави нови информации во кои го открива...