таг: „Комити“

Член на навивачката група Комити, стана ММА борец

0
Член на навивачката група Комити, Мартин Антевски – Мапе стана ММА борец. Антевски е голем навивач на Вардар и член на популарните „Комити“,...

ФОТО: За „Комити“ Самсоненко и Шилегов се „гробарите“ на ФК Вардар

0
Навивачката група „Комити“ на својата фејсбук страница објави фотографија, помалку морбидна, но со оглед на ситуацијата во...

„Комити“: Доколку Вардар биде запрен – Скопје ќе биде поплавено!

0
Верната навивачка група „Комити“ се надеваат и веруваат дека има спас за фудбалскиот клуб Вардар повторно да се издигне и се врати...

Комитите бараат спас за ФК Вардар: Ако Вардар биде запрен, Скопје...

0
Навивачката група Комити изминатиов период активно апелира дека фудбалскиот клуб Вардар треба да се спаси од финансискиот колапс во кој се наоѓа што...

Комити се огласија: Без Вардар Скопје не може, не може ни...

0
Навивачите на Вардар, „Комити“ после подолго време се огласија и тоа со опширно соопштение. Во опширното соопштение тие порачуваат дека ако е...