fbpx

таг: коло

ВИДЕО: Наполи го растури Лацио во вечерта посветена на Марадона

0
Во последниот натпревар од 14 коло во Серија А, Наполи на домашен терен со 4:0 го декласира Лацио во вечерта посветена на легендарниот...

Натпревар во Португалија прекинат поради недоволно здрави фудбалери

0
Натпреварот од 12. коло во португалското првенство меѓу градските ривали Белененсес и Бенфика синоќа во Лисабон се претвори во фарса и беше прекинат...

Сити, ПСЖ, Спортинг, Реал и Интер изборија осминафинале во Лигата на...

0
По одигрувањето на натпреварите синоќа во 5. коло од групната фаза на Лигата на шампионите, познати се неколку учесници во плејофот. Манчестер...

Европско првенство во шах: Реми и пораз за македонските селекции

0
Во претпоследното, осмо коло на Европското првенство во шах, македонската машка селекција ремизираше 2-2 против Белгија, додека шахистките претрпеа убедлив пораз од Хрватска...

Лестер лесен плен за Челси

0
Лондонски Челси во 12. коло од Премиер лигата го совлада Лестер како гостин со убедливи 3:0. Тимот на Томас Тухел...

Исланд израмни на 1-1 во 55.минута, но Елмас ја враќа предноста...

0
Исланд израмнува на 1-1 против Македонија во натпреварот од 10. коло во квалификациите за пласман на Светското првенство 2022 во Катар. ...

Лига Европа: Лион, Вест Хем и Ајнтрахт Франкфурт први ја минаа...

0
По натпреварите од 4. коло од групната фаза во Лига Европа, екипите на Лион, Вест Хем и Ајнтрахт Франкфурт први обезбедија „европска пролет“....

Пелистер подобар од Еуро Никел

0
Пелистер остана со максимален учинок и по петтото коло од македонската прва кошаркарска лига, победувајќи го (85:90) Еуро Никел во Кавадарци. Домашниот...

Јувентус во криза, пораз сега од Верона

0
По поразот од Сасуоло во минатото коло, италијанскиот фудбалски гигант Јувентус денеска загуби од Верона и запиша четврта 0 оваа сезона од 11...

Серија од седум натпревари без пораз за Арсенал

0
Арсенал синоќа ја победи Астон вила (3:1) во 9. коло од Премиер лигата. Избраниците на тренерот Микел Артета ја продолжија серијата без...