fbpx

таг: клупата

Тројца кандидати за заменик на Алегри во Јуве

0
На Масимилијано Алегри сериозно му се „тресе“ клупата во Јувентус. После слабиот старт на клубот, и најслабиот почеток во ЛШ во историјата, Алегри...

Игор Михајловски официјално нов тренер на К.К.Работнички

0
Игор Михајловски ќе го наследи Тони Симиќ на клупата на скопски Работнички. Раководството на најтрофејниот македонски клуб му укажа доверба на човекот кој...

Шевченко доби отказ од Џенова!

0
Украинската фудбалска легенда Андриј Шевченко имаше неславна епизода на клупата на Џенова. Денеска и официјално Џенова му врачи отказ на Шевченко кој...

Кек останува селектор на Словенија до 2024

0
Наспроти шпекулациите дека би можел да седне на клупата на хрватскиот шампион Динамо Загреб, 60-годишниот фудбалски стратег Матјаж Кек го продолжи договорот со...

Рангник има 100 милиони фунти за трошење, тргнува по сонародникот од...

0
Ралф Рангник се очекува официјално да дебитира на клупата на Јунајтед во недела против Кристал Палас, вечерва од трибините ќе го следи дуелот...

Бабиќ: Ќе дадеме сè од себе да оствариме победа и да...

0
Хрватскиот стратег на клупата на пелистерци, Жељко Бабиќ, е свесен за квалитетот на нивниот противник, но најави голема борба и победа за продолжување...

Зидан сепак ќе го преземе Манчестер Јунајтед

0
Деновите на Оле Гунар Солскјер на клупата на Манчестер јунајтед се избројани. Норвежанецот е под силен притисок од навивачите и медиумите, кои првично...

Тренерот на Верона позитивен на коронавирус

0
Хрватскиот фудбалски стратег на клупата на Верона, Игор Тудор, е позитивен на коронавирус и извесен период нема да биде со клубот, соопшти денеска...

ВИДЕО: Рома непријатно изненадена во италијанската Серија А

0
Доаѓањето на Жозе Мурињо на клупата на римската „волчица“ со голема еуфорија беше проследено, како и од медиумите и навивачи, но после серијата...

Чави сам ќе му плати 2,5 милиони евра на Ал Сад...

0
Сагата околу доаѓањето на Чави Ернандез на клупата на Барселона се ближи кон својот крај, откако шпанските медиуми објавија дека конечно е најден...