fbpx

таг: Килде

Александер Омот Килде победи во Венген

0
Александер Омот Килде ја забележа петтата победа оваа сезона во Светскиот куп. Норвежанецот победи на трката во спуст, која се возеше на легендарната...

Победи на Килде и Гоџиа на трките во Бивер Крик и...

0
Норвешкиот скијач Андре Омот Килде славеше и на спустот во американскиот скијачки центар Бивер Крик. Килде низ целта влезе со време од...