fbpx

таг: „Кикер“

ФОТО: Ноер тренираше со репрезентацијата, ќе брани против Македонија и Романија

0
Кикер пишува дека Мануел Ноер ќе биде во комбинација за дуелите на Германија против Романија во Хамбург, и на гости против Македонија на...

Флик личност на годината во изборот на „Кикер“

0
Престижниот германски спортски магазин „Кикер“ го прогласи тренерот на Баерн Минхен, Ханс-Дитер Флик з аличност на 2020 година. Педест и петгодишниот фудбалски...