таг: Квалификации

Костов: Левски заслужено победи на тешкиот терен

0
Левски во рамките од второто коло од квалификации за Конференциската Лига го совлада нашиот претставник...

Дарио Ивановски, убедливо последен на ЕП во Истанбул

0
Најдобриот македонски атлетичар, Дарио Ивановски, имаше квалификации за заборав во трката на 3.000 метри на...

Градските ривали Скопје и Македонија ЃП го отвораат 14. коло во...

0
По двонеделна пауза поради мундијалските квалификации во кои избраниците на селекторот Благоја Милевски изборија место во баражот, денеска продолжуваат возбудувањата во Првата македонска...

Како може Македонија на СП во Катар?

0
Македонија ги игра најдобрите мундијалски квалификации во историјата со рекорден број на освоени бодови, рекорден број на голови на гости, како и на...

Германија се мачеше со Романија, Исланд и Ерменија одиграа нерешено

0
Фудбалската селекција на Германија забележа нова победа во мундијалските квалификации, откако потешко од очекуваното, со пресврт од 2-1 (0-1) славеше над Романија ...

Грчки медиуми за победата на Македонија: „Бомба“ во Дуизбург, „Изненадување на...

0
Квалификации за Мундијалот 2022: „Бомба“ во Дуизбург од Северна Македонија, со 2-1 ја победи Германија“; „Незамислива победа...