таг: Карабао

Ждребот, лесна задача за Јунајтед и Њукасл?!

0
По завршувањето на последните четвртфинални натпревари во Карабао Купот, традиционално во Англија веднаш е извршена ждрепката за...

Познати паровите од четвртфиналето на Карабао Купот

0
Денес беа извлечени четвртфиналните парови од Карабао Купот на Англија. Најзвучен дуел е оној на лондонските ривали Тотенхем и Вест Хем Арсенал...