таг: капитен

Хендерсон кај Ал-Етифак, стана најплатен англиски фудбалер

0
Досегашниот капитен на Ливерпул, Џордан Хендерсон, се прости од клубот во кој ги помина последните...

Шкендија ја засили одбраната, потпиша со Аpдиан Лимани

0
Шкендија го промовираше поранешниот капитен на Дрита од Гњилане, Ардиан Лимани за нов играч во...

Елмас: Почувствував нова одговорност во Наполи

0
Со видно измената стартна постава и променет капитен, Наполи успешно ја стартуваше новата сезона во Серија А, славејќи на незгодното гостување кај секогаш...

Адеми меѓу 25-те најголеми играчи во Хрватска во изминативе 50 години

0
Македонскиот фудбалски репрезентативец и капитен на Динамо, Аријан Адеми се најде меѓу 25-те најдобри фудбалери во последните 50 години во Хрватска, во...

Чави откри: „Се слушнав со Меси“

0
Новиот тренер на Барселона и легендарен капитен на клубот, Чави Ернандез истакна дека е возбуден што се враќа, како што рече во „најголемиот...

Чави утре доаѓа во Барселона, на 20 ноември ќе дебитира, а...

0
Легендарниот Чави Ернандез, бившиот капитен на Барселона со 767 меча во дресот на каталонската гордост утре се очекува да дојде од Катар во...

Пандев откри што ќе работи откако ќе го напушти фудбалот

0
Доскорешниот капитен на македонската фудбалска репрезентација заедно со тимот вчера се вратија во Македонија, по Европското првенство во фудбал (ЕУРО 2020). ...

Рамос може да го пропушти остатокот од сезоната поради повреда

0
Дефанзивецот и капитен на Реал Мадрид, Серхио Рамос може да ги пропушти преостанатите натпревари од шпанското првенство,...

ВИДЕО: „Магија“ на Лазаров, нов потег кој ќе се прераскажува на...

0
Кире Лазаров е легенда, капитен и инспиратор во составот на нашиот национален тим, по првиот дел постигна 4 гола против Шведска. Еден...

Како славниот капитен на Јунајтед стана ТВ ѕвезда: Најлудите изјави на...

0
Легендарниот капитен на Манчестер јунајтед, Рој Кин, 2020 година ја одработи како ТВ аналитичар и остана запомнет по луди, урнебесни и генијални изјави....