таг: испаѓа

ВИДЕО: Хаос во Германија, Шалке испадна од лигата, навивачите ги бркаа...

0
Шалке дефинитивно испаѓа од Бундеслигата. Еден од најголемите германски тимови не успеа да собере доволно бодови, па...