fbpx

таг: Искусниот

Еден месец по третата доза: Фудбалерот на Јувентус позитивен на коронавирус

0
Италијанскиот фудбалски прволигаш Јувентус соопшти денеска дека искусниот 37-гoдишен дефанзивец Џорџо Кјелини е позитивен на коронавирус и се наоѓа во домашна изолација. ...

Филип Гачевски се врати во Вардар

0
Искусниот голман, Филип Гачевски се врати во Вардар и стави потпис на тригодишен договор со својот поранешен клуб. Вардар доби големо засилувања...

Оскар Табарез доби отказ од Уругвај по цели 15 години водење...

0
Искусниот 74 годишен фудбалски стратег Оскар Табарез доби отказ од селекторската позиција во фудбалската репрезентацијата на Уругвај по цели 15 години поминати на...

Тијаго Силва: Дали сте среќни сега? Не ме прашувајте повеќе за...

0
Тешки зборови изнесе искусниот дефанзивец на Бразил Тијаго Силва. Бразилците беа поразени од Аргентина со 1-0 на „Маракана“ во Рио де...

Манчестер Јунајтед потпиша нов голман

0
Искусниот голман Том Хитон се врати во Манчестер Јунајтед. Хитон претходно беше во договор со Манчестер 13 години, а сега 35-годишниот...

Буфон потпиша за Парма

0
Искусниот италијански голман Џанлуиџи Буфон се враќа во Парма. Скај Спорт Италија објави дека Буфон се врати во Парма и дека...

Бензема го коментираше враќањето на Анчелоти на клупата на Реал

0
Искусниот италијански стручњак Карло Анчелоти ќе го води Реал Мадрид од клупата за резерви следната сезона. По раскинувањето на Реал Мадрид и...

„Сè беше подготвено, сите го чекаа нашиот погреб“

0
Искусниот дефанзивец на Јувентус, Леонардо Бонучи даде интересна изјава откако Јувентус стигна до Лигата на шампионите во последното коло од Серија А. ...

Барселона заврши сè со Агуеро, а се знае кога сè ќе...

0
Искусниот аргентински напаѓач Серхио Агуеро (33) ќе стане новиот играч на Барселона. Аргентинските медиуми објавија...

Јаја Туре знаеше каде сака да ја заврши својата кариера, но...

0
Искусниот играч за врска Јаја Туре на почетокот на минатата година реши да ја заврши својата играчка...