таг: Инфантино

Инфантино: Веќе не можеме да зборуваме за мали и големи тимови

0
Претседателот на Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА), Џани Инфантино, изјави дека групната фаза од Мундијалот во Катар била „најдобрата досега“ поради бројот на изненадувања,...

Данска против Инфантино и размислува да ја напушти ФИФА

0
Данска нема да гласа за реизбор на Џани Инфантино за претсадетел на ФИФА следниот март, по одлуката да се забрани употребата на капитенските...

Инфантино и понатаму е за СП на две години

0
Светската фудбалска федерација (ФИФА) на чело со претсетдателот Џани Инфантино се обидува да ја истурка идејата за промена кога се во прашање мундијалите,...