fbpx

таг: Интер

Милан и Интер се подготвени да се „иселат“ од Милано

0
Милан и Интер потврдија дека им се „брза“ со изградбата на нов модерен стадион и дека ќе го изберат најбрзиот проект дури и...

Во Јуве сѐ уште се бесни: Судијата го реши дербито со...

0
Фудбалерите на Јувентус беа подобар ривал во однос на Интер (0-1), според оценките на најголем дел од...

Хандановиќ: Нема време за плачење, не стигна казната

0
Голманот на Интер, Самир Хандановиќ, смета дека дербиto што го доби Милан, не ја покажа реалноста на...

Инзаги: Имаше фаул над Санчез, и после тоа примивме гол

0
По поразот во дербито со Милан, тренерот на Интер, Симоне Инзаги во интервјуто за ,,DAZN,, посочи дека Санчез беше фаулиран пред Милан да...

Инзаги: Ќе победиме на 9 од 10 натпревари против Милан,не заслуживме...

0
Милан вчера го совлада Интер во градското дерби со 2-1. Ова е пораз кој е болен за „нероаѕурите“ и тоа може да се...

Милано обоен во црвено-црна боја, Жиру творец на триумфот над Интер

0
Милан славеше со 2-1 против Интер во големото градско дерби како дел од 24. коло во италијанската Серија А. Домаќините поведоа во...

Ибрахимовиќ и Ребиќ нема да играат против Интер

0
Миланските фудбалски тимови Милан и Интер го играат можеби најважниот натпревар оваа сезона, затоа што се на врвот во Серија А. Со...

Госенс го одбра бројот на дресот во Интер

0
Германецот Робин Госенс е нов играч на Интер, доаѓа како позајмен од Аталанта, со обврска клубот од Милано да го откупи договорот по...

Постигнат договор: Интер добива големо засилување

0
Интер и Аталанта постигнаа комплетен договор за трансфер на Робин Госенс, пренесуваат италијанските медиуми. Госенс игра фантастично во дресот на Аталанта, а...

Кристијан Ериксен тренира со Ајакс

0
Ериксен мораше да го напушти Интер по срцевиот удар што го доживеа на терен на ЕП 2021, бидејќи правилата во Италија не дозволуваат...