таг: Имобиле

Имобиле поради повреда ја напушти локацијата на италијанската репрезентација

0
Фудбалерот на Лацио, Чиро Имобиле ја напушти локацијата на италијанската репрезентација поради повреда, соопшти прес-службата на националниот тим. Наместо 31-годишниот фудбалер, селекторот...