fbpx

таг: Икарди

Икарди и Ванда можат да заглават во затвор во Аргентина?!

0
Најконтроверзниот пар Мауро Икарди и Ванда Нара после бурата околу прељубата и разводот, сега се најдоа во уште поголем проблем, откако во Аргентина...

Икарди и поставил неколку „смешни“ услови на Ванда Икарди за да...

0
Медиумите од Аргентина пренесуваат дека Мауро Икарди и Ванда Икарди се уште не ги испеглале недоразбирањата, напаѓачот на ПСЖ поставил неколку услови за...

Ванда си замина од Париз, Икарди не дојде на тренинг

0
Ванда Нара и Мауро Икарди дефинитивно се разведуваат, потврдуваат аргентинските медиуми откако добиле потврда за разделбата меѓу голгетерот на ПСЖ и неговата сопруга....

Ванда Икарди не го пушта Икарди во богатиот Њукасл

0
Аргентинскиот напаѓач Мауро Икарди е желба на премиерлигашот Њукасл, меѓутоа трансферот нема да се реализира поради сопругата на центарфорот на ПСЖ. 28-годишниот...

ФОТО: Ванда ги воодушеви обожавателите со фотографии од одморот, лајкови пристигнуваат...

0
Сопругата на Мауро Икарди, Ванда продолжува да ги радува своите обожаватели. Нејзиниот профил на Инстаграм е многу популарен, а Ванда моментално е...

ФОТО: Ванда Икарди објавила фотографија на Инстаграм, но подоцна е избришана...

0
Ванда Нара, или Ванда Икарди, сопруга на напаѓачот на ПСЖ, Мауро повторно објави провокативна фотографија на социјалните мрежи. Овој пат до затворен базен,...

Никој не брани никого од скандал како Ванда што го брани...

0
Напаѓачот на Интер, Мауро Икарди неодамна привлече големо внимание со објавата на Инстаграм. Аргентинецот објави...

Икарди е во неволја поради контроверзната фотографија: „Мислат дека лажам, но...

0
Мауро Икарди ги шокираше обожавателите пред неколку дена објавувајќи фотографија на социјалните мрежи. Икарди не...

ВИДЕО: Вака Ванда Икарди го честита Денот на вљубените

0
Се чини дека Ванда Икарди знае како да го привлече вниманието на социјалните мрежи. Таа повторно одлучи...

Повторно провоцира: Ванда се сликаше без градник, па ја објави фотографијата...

0
Сопругата на Мауро Икарди, Ванда Нара, често е во центарот на вниманието на јавноста поради провокативни објави...