таг: изненадување

Крај на серијата од 251 натпревар за Ињаки Вилијамс

0
Фудбалската вест на денот во Шпанија не е некое изненадување или пак спектакуларен гол, туку дека Ињаки...

Можно Ел Класико во четвртфиналето на Купот на Шпанија?!

0
Осминафиналето на Купот на Кралот не донесе ниту едно изненадување и само клубови од најелитната категорија ќе...

Швајцарија раме до раме со Франција

0
Фудбалската репрезентација на Швајцарија не дозволи изненадување и уште еднаш покажа дека е во европскиот „крем“, па...

Тренерот им забрани на футбалерите да користат социјални мрежи

0
Австралиската репрезентација е пријатно изненадување на СП во Катар, пласирајќи се во следната рунда (вторпат во историјата)....

Со тикет од 20 денари до 2,5 милиони денари! Нов милионер...

0
И порано имало милионски добивки, но изминатиот викенд вистинско изненадување приреди играчот во обложувалницата на Sport Life во Влае. Со тикет од...

„Жолтата подморница“ го потопи Јувентус во Торино

0
Екипата на Виљареал приреди големо изненадување со тоа што успеа да го победи Јувентус во реваншот од...

Сенегал е првиот финалист на Африканскиот куп на нации

0
Големото изненадување Буркина Фасо не успеа да го помине и Сенегал, Садио Мане се радува на пласман во финалето. Уште во првото...

Тотенхем изрази изненадување од одложувањето на дербито со Арсенал

0
Лондонски Тотенхем реагираше со изненадување по одложувањето на натпреварот со Арсенал во 22. коло од Премиер лигата, кој првично беше закажан за недела....

Пораз на Грција, Србија се протна против Летонија

0
Поразот на Турција од Белорусија не е единственото изненадување кое се случи вечерва во кошаркарските квалификации за СП 2023. Порази претрпе Грција...

Жал ми е што вака заминувам- Лино Червар поднесе оставка!

0
Аргентинската селекција приреди изненадување на Мундијалот во Египет, совладувајќи ја репрезентацијата на Хрватска со 23-19 (12-12), во рамките од второто коло во главната...