таг: Ига

Швјонтек сигурна во Мелбурн, Циципас против Синер

0
Првата носителка Ига Швјонтек продолжи со одличните игри на Австралија опен. Таа ја декласира Кристина Букса дозволувајќи и само еден гем (6:0, 6:1)....

Свијатек и Бадоса дебитантки на ВТА завршницата

0
Полската тенисерка Ига Свијатек и нејзината шпанска колешка Паула Бадоса ќе дебитираат идниот месец на ВТА завршниот турнир во Гвадалахара во Мексико, соопштија...