fbpx

таг: звезда

Станковиќ не можеше да се воздржи: Емоциите го совладаа по пласманот...

0
Црвена Звезда го освои првото место во Групата Ф од Лигата на Европа па обезбеди директно место во осминафиналето од второто по квалитет...

Скандалозен транспарент на натпреварот на Звезда: И децата се користат за...

0
Вечерва фудбалерите на Црвена Звезда го совладаа Каират со 5-0 на домашен терен и се пласираа во третото квалификациско коло од Лигата на...

Будуќност ја доби драмата во „Морача“

0
Звезда на полувреме водеше со 42:39, тимот на Дејан Радоњиќ имаше и двоцифрена предност (68:58),...

ВИДЕО: Храбрата Црвена Звезда непоразена на „Сан Сиро“, но Милан оди...

0
Црвена Звезда и во втората пресметка со гигантот Милан остана непоразена. По оние 2:2 во Белград, вечерва...

Навредите на Ибрахимовиќ предизвикаа бура реакции: Таа стока не посрамоти

0
Црвена Звезда и Милан одиграа 2:2 во четвртокот во првиот меч од шеснаесетфиналето од Лига европа. Иако...

Евролига: „Кралевите“ на колена, фантастичната Црвена звезда го освои Мадрид!

0
Кошаркарите на Црвена звезда вечерва му гостуваа на Реал Мадрид во одложениот натпревар од 19 коло. Играчите предводени...