таг: засилувања

Гостивар се засили и со нигериецот Адаму

0
Новиот македонски прволигаш Гостивар продолжува со нови засилувања. Најново име кое се приклучи на подготовките...

Гостивар се засили со Ѓорѓиев и со Мујезиновиќ

0
Новиот македонски прволигаш Гостивар стартуваше со засилувања за елитата. Нови фудбалери на тимот на Гостивар...

Перез работи на потенцијални засилувања, одвоени 200 млн евра

0
Фудбалскиот клуб Реал Мадрид напорно работи на засилувања пред сезоната 2023/24. Иако тимот се бори за трофеи во Лигата на шампионите и во...

Челзи го доведе и десеттиот напаѓач во тимот!

0
Фудбалскиот Kлуб Челзи продолжи вртоглаво да троши пари на засилувања за тимот на Грaхам Потер. Новиот сопственик...

Академија Пандев ги престави првите засилувања

0
Македонскиот прволигаш Академија Пандев ги претстави првите засилувања во зимскиот преоден рок. Агрон Руфати и Марио Врдољак...

Манчестер Jунајтед нема да купува, може само да позајмува

0
Манчестер јунајтед не планира да троши пари на засилувања во зимскиот преоден рок. Причината лежи во тоа...

Големата надеж на шпанскиот фудбал: Манчестер Сити претстави ново засилување на...

0
Манчестер Сити денеска соопшти дека на „Етихад“ пристигнале нови засилувања. Advertisements Сити...

Мурињо договори засилување од Мадрид

0
Португалскиот стратег Жозе Мурињо веќе размислува за нови засилувања за Рома во јануарскиот преоден рок. Според „А Бола“, на радарот на португалскиот стручњак...

Веспрем потпиша дури четири играчи

0
Унгарскиот ракометен гигант Веспрем денес претстави дури четири нови засилувања за следната сезона. Нови членови на поранешниот европски вицешампион ќе бидат египетскиот...