fbpx

таг: заработи

Матијас Гидсел заработи тешка повреда

0
Матијас Гидсел заработи повреда во првата минута од „малото финале“ на ЕП 2022 во Будимпешта. Деталните лекарски прегледи покажаа дека Матијас Гидсел,...

Повредата на Миркуловски сепак не е од посериозен карактер

0
Македонскиот ракометар Филип Миркуловски заработи повреда на натпреварот против Лајпциг одигра последниот викенд, а првите информации беа дека се работи за сериозна повреда...

Мурињо објави урнебесно видео: Кога немаш билет, а сакаш да гледаш...

0
Жозе Мурињо заработи црвен картон на дербито меѓу Рома и Наполи во Серија А, па судијата го испрати во соблекувална. Или барем...

ВИДЕО: Жозе Мурињо ги собра спомените и највредните работи и ја...

0
Португалецот Жозе Мурињо вчера заработи отказ на клупата на Тотенхем. Него ќе го замени 29-годишниот Рој Менсон...

Иако не игра, Федерер и понатаму е најдоброплатен спортист

0
Рожер Федерер заработи повеќе и од Кристијано Роналдо и Лионел Меси, објави магазинот „Форбс“. Иако во 2020 година, Рожер Федерер играше...