таг: запрена

Хјумланд: Ова е горчлив начин да се испадне од турнирот

0
Данската фудбалска репрезентација беше запрена од Англија во полуфиналето на Европското првенство. Селекцијата предводена од Каспер Хјумланд од клупата играше одличен...