таг: запленила

Италијанската полиција пронајде кокаин вреден 800 милиони евра скриен меѓу банани

0
Полицијата во јужна Италија денеска соопшти дека запленила 2.700 килограми кокаин со висока...

Објавени фотографии од купчињата пари запленети во истрагата за корупцискиот скандал...

0
Белгиската полиција денеска соопшти дека запленила речиси 1,5 милиони евра во рации во врска со...

Полицијата во Мароко фати над два милиони таблети каптагон

0
Мароканската полиција соопшти дека запленила повеќе од два милиони таблети „каптагон“, синтетичка дрога од семејството...

Историска заплена на дрога во Австралија во вредност од над една...

0
Австралиската полиција денеска соопшти дека запленила дрога метамфетамин, позната и како кристал-мет, вредна околу 1,1 милијарда американски долари, која била скриена...

Американската крајбрежна стража заплени дрога во вредност од 1,4 милијарди долари

0
Крајбрежната стража на Соединетите Американски Држави соопшти дека запленила „импресивни количества кокаин и канабис во вредност од...

Над пола тон марихуана запленети во Валона

0
Во албанскиот приморски град Валона полицијата запленила вкупно 577 килограми марихуана и приведе три лица под сомнение...