таг: Запишувајќи

Роналдо урива рекорди во ЛШ

0
Запишувајќи се двапати во листата на стрелци на натпреварот против Атланта, португалскиот напаѓач Кристијано Роналдо синоќа дојде до бројката од рекордни 139 голови...