таг: запишаа

Шпанија испиша историја на ЕП

0
Ракометарите на Шпанија ја запишаа третата победа во првата фаза на Европското првенство во дуелот против Босна и Херцеговина вчера попладне со 24-28....

ТФТ се врати на победите во домашниот шампионат

0
Кошаркарите на ТФТ ја запишаа шестата победа во домашното првенство, откако на домашен терен славеа против Кожув со 101:84, во рамки на 12....

ВИДЕО: Гилџис со луда тројка ги шокира Клиперси

0
Кошаркарите на Оклахома Сити Тандер ја запишаа само деветата победа во новата сезона во НБА лигата, откако во луд натпревар пред својата публика...

Несторовски доби шанса, Удинезе славеше против Сасуоло

0
Удинезе и Илија Несторовски запишаа уште еден триумф во Серија А откако славеша на домашен терен против...

ВИДЕО: Како Ленард беше „нокаутиран“ од Ибака, заврши со крв на...

0
Клиперс запишаа втора победа во вториот меч во НБА беа подобри од Денвер со121-108, натпреварот меч ќе биде запаметен по нокаутот на Каваи...