таг: заостанатиот

МЗТ Скопје се испоти за да дојде до победа над ТФТ

0
Во заостанатиот натпревар од четвртото коло во првата лига, кошаркарите на МЗТ Скопје со 91:78 го совладаа ТФТ. Екипата на...

ВИДЕО: „Граѓаните“ во финишот го скршија отпорот на Астон Вила!

0
Вечерва во заостанатиот натпревар од првото коло во Премиер лигата Манчестер сити ја оправда фаворитската улога против Астон Вила (2:0). ...