fbpx

таг: замени

Чупиќ се присетува на Вардар

0
Хрватскиот ракометар Иван Чупиќ го замени дресот на Вардар 1961 со оној на ППД Загреб, но и покрај тоа навивачите засекогаш ќе го...

Нагелсман смета дека хрватскиот напаѓач е најдобриот со кој работел: Тој...

0
33-годишниот стручњак го замени Ханси Флик на клупата на баварскиот гигант и ќе стане првиот Бавар кој го води тимот од Минхен....