fbpx

таг: заддржа

Исланд ја декласираше Црна Гора

0
Исланд ги заддржа шансите за полуфинале на Европското првенство во ракомет во Унгарија и Словачка, откако со 34:24 (17:8) ја декласираше Црна Гора...