fbpx

таг: завршниот

Билетите за СП 2022 за Катарците ќе чинат 11 долари, за...

0
Позната е цената на билетите за натпреварите на завршниот турнир на Светското првенство во 2022 година, што ќе се одржи во Катар. ...

Медведев е првиот финалист на завршниот АТП Мастерс тениски турнир

0
Данил Медведев е првиот финалист за завршниот АТП Мастерс турнир што се одржува во Торино. Русинот, во полуфиналето беше очекувано подобар од...

Зверев обезбеди пласман на завршниот АТП турнир

0
Четвртиот светски рекет, Александар Зверев, избори место на завршниот АТП турнир, кој годинава првпат ќе се одржи во Торино. Германецот ќе игра...