fbpx

таг: Жуниор

Реал Мадрид подготвува нов договор за Винисиус и клаузула од милијарда...

0
Бразилскиот фудбалер Винисиус Жуниор сезонава игра одлично во дресот на Реал Мадрид и наскоро за тоа ќе биде награден со нов договор. ...

Додека бил тренер на Барселона, Куман ги лажел и ги понижувал...

0
Поранешниот фудбалер на Барселона, Жуниор Фирпо кој изминатото лето си замина од „Камп Ноу“, тврди дека екс тренерот Роналд Куман ги лажел и...

Винисиус ќе го продолжи договорот со Реал до 2028 година

0
Напаѓачот на Реал Мадрид, Винисиус Жуниор ќе го продолжи договорот со мадридскиот клуб до 2028 година. Според „ABC“, платата на напаѓачот во...