fbpx

таг: жрепка

ЛШ: ПСЖ ќе игра против Реал Мадрид, Интер за ривал го...

0
Денеска во Нион (Швајцарија) се одржа нова жрепка за осминафиналните парови во Лигата на шампионите во чија фаза ќе следува вистинската борба на...

Епски дуел помеѓу Роналдо и Меси во ЛШ: Извлечени осминафиналните двојки

0
Во седиштето на УЕФА во Нион попладнево со жрепка беа извлечени паровите од осминафиналето во Лигата на шампиони (ЛШ). Жрепката одлучи актуелниот...

Квалификации ЕП У19: Македонските фудбалери домаќини во група со Србија, Норвешка...

0
Македонската јуниорска фудбалска репрезентација попладнево со жрепка во седиштето на УЕФА во Нион ги доби противниците во квалификациите за пласман на Европското првенство,...

Познати четвртфиналните пресметки во Македонскиот фудбалски куп

0
Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), денеска со жрепка ги одреди дуелите во рамки на четвртфиналето од националниот куп во кој бранителот на трофејот...