fbpx

таг: Жрепката

Бугарскиот селектор задоволен од жрепката во Лигата на нации

0
Како „исклучително добра“ бугарскиот селектор Јасен Петков ја оцени жрепката во Нион која за противници на неговите фудбалери во Лигата на нации им...

Манчини: Тешка жрепка за нас, Македонија е многу добар тим

0
Селекторот на италијанската фудбалска репрезентација Роберто Манчини ја оцени како неповолна жрепката за мундијалскиот бараж, која на актуелниот европскиот првак во полуфиналето за противник им...

Ждрепката за ЕУРО 2024 ќе се оддржи следниот октомври во Франкфурт

0
Жрепката за квалификациските групи за пласман на ЕУРО2024 во фудбал ќе се одржи идниот октомври во Франкфурт, соопшти денеска Европската фудбалска асоцијација (УЕФА)....