таг: Жорди

Бартомеу сменет, Евролигата добива нов извршен директор

0
Жорди Бартомеу по завршувањето на тековната сезона ќе ја напушти функцијата извршен директор на Евролигата, а денеска одлучија акционерите на најдоброто кошаркарско натпреварување...