fbpx
14 C
Skopje
среда, февруари 24, 2021

таг: Жозе

Мурињо се сомнева дека Бејл лаже: Мислам дека тоа не е...

0
Жозе Мурињо почна да се сомнева во искреноста на неговиот фудбалер Герет Бејл. Велшанецот се жали дека...

Мурињо: Кога лошо се однесував, платив за тоа!

0
Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо го обвини раководството на Премиер лигата за двојни аршини. Тој верува дека другите тренери во лигата се третираат...

Мурињо го даде својот коментар за Лампард: „Тој е важна личност...

0
– Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо го коментираше отпуштањето на Френк Лампард од Челзи. – Не мислам дека Френк би сакал да...

Мурињо удри по Премиер лигата

0
Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо привлече големо внимание кај јавноста со последната изјава која ја остави на својот профил на Инстаграм....

Мурињо сонува да го види Рамос во Тотенхем

0
Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо сонува да го привлече во својот тим дефанзивецот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, пренесува „Daily Mail“. Актуелниот...

ВИДЕО: Мурињо се „оддалечува“ од врвот, избега победата на Тотенхем!

0
Играчите предводени од менаџерот Жозе Мурињо вечерва само ремизираа на гостувањето кај Вулверхемптон (1:1) во рамките од 15 коло во Премиер...

Како Мурињо се подготуваше за Барселона, Роналдињо е фолирант, Меси игра...

0
Жозе Мурињо пред 15 години седеше на клупата на Челси и во осминафиналето од Лигата на шампионите играше против Барселона која на...

Мурињо и Клоп во клинч по дербито: Жозе откри што се...

0
Жозе Мурињо откри што му дофрли на Јирген Клоп по поразот на Тотенхен на „Енфилд“. Ливерпул во дерби пресметката на лидерите...

Мурињо смета дека немал доволно време во Манчестер јунајтед

0
Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо изјави дека му било потребно повеќе време во Манчестер јунајтед. Португалецот соработуваше со „црвените ѓаволи“ од јули 2016...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
14 ° C
14 °
14 °
51 %
6.7kmh
0 %
сре
12 °
чет
15 °
пет
17 °
саб
18 °
нед
13 °

Последни објави