fbpx

таг: Жоан

Лапорта: Сакаме да го победиме Реал, нашата сила се талентираните млади...

0
Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека неговиот тим има голем мотив да го победи Реал во полуфиналниот натпревар од Суперкупот на Шпанија...

Лапорта за враќањето на Меси и Иниеста: Не исклучувам ништо, Алвеш...

0
Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта, на презентацијата на враќањето на Дани Алвеш изјави дека еден ден може да се вратат и Лионел Меси...

Лапорта: Можеби требаше да го смениме Куман порано

0
Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта ја коментираше ситуацијата во клубот и заминувањето на тренерот Роналд Куман. Во средата вечер после поразот од...

Лапорта оптимист пред Ел Класико: Сигурен сум дека Барса ќе победи

0
Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта, зборуваше за претстојниот натпревар од Ла Лига со Реал Мадрид. – Имам добро чувство. Победивме два меча, играчите...

Бартомеу: Не требаше да си оди Меси, нашето раководство не беше...

0
Актуелниот претседател на Барселона, Жоан Лапорта скоро секоја недела ја потсетува јавноста во каква катастрофална ситуација неговиот претходник Хосеп Марија Бартомеу го остави...

Како Бартомеу ја уништи Барселона, за повеќе од половина одиграни натпревари...

0
Жоан Лапорта на почеток од годинава се врати на претседателското место во Барселона со цел да го извади клубот од долговрите на кои...

Барселона следната недела ќе претстави три засилувања, но тоа нема да...

0
Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта најавил кадровска револуција. Се чини дека засега јасно е дека на „Камп Ноу“ ќе пристигнат три нови играчи,...

Мундо Депортиво ги откри „лудите идеи“ на Жоан Лапорта

0
Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта, најави големи промени во клубот во наредниот период. Лапорта има навистина тешка задача да го извлече...

Барселона очекува тотален ремонт на тимот: Само осум играчи се сигурни...

0
Претседателот на Барселона, an Жоан Лапорта, вчера објави дека ќе започне да носи поригорозни одлуки...

Лапорта започна преговори со тренер кој отсекогаш бил негов прв избор,...

0
Жоан Лапорта вчера објави дека следната недела ќе започне да носи драстични одлуки во Барселона со цел овој клуб да се извлече од...