fbpx

таг: Жил

Тахли Жил победи во мешани двојки, иако беше заразена со коронавирус!?

0
Тахли Жил, влезе во хрониките на Зимските Олимписки игри Пекинг 2022. Таа нема освоено медали, но се...

Никола Карабатиќ ќе биде дел од тимот на Франција, Порт во...

0
Селекторот на  ракометната репрезрнтација на Франција, Гијом Жил, го објави конечниот список од 20 ракометари кои ќе настапат на Европското првенство 2022. ...