fbpx

таг: Жерард

Љубовта на Шакира кон Пике, започна на стадионот во Африка

0
Пејачката Шакира и фудбалерот Жерард Пике,  се заљубиле во 2010 година, кога Шакира ја испеа познатата химна „ Waka Waka“ и Пике стана...

„Ако Куман ме избрка од Барселона, ќе се откажам од фудбалот!“

0
Жерард Пике нема намера да игра за некој друг тим во иднина. Овој 34-годишен дефанзивец голем дел од својата кариера ја мина во...