fbpx

таг: Ждрепката

Романија и Чешка се противниците на Македонија за пласман на Светското...

0
Денеска се одржа ждрепката за бараж дуелите за пласман на Светското ракометно првенство кое во 2023 ќе се одржи во Шведска и Полска....

Ништо од дуелот помеѓу Манчестер Јунајтед и ПСЖ: Ќе се повтори...

0
Ждрепката во Лигата на шампионите ќе биде повторена откако се случи спорната ситуација со Манчестер јунајтед. Имено при влечењето на Вилјареал, Андреј Аршавин...

Ждрепката за осминафиналето од ЛШ закажана за 13 декември

0
Ждрепката за осминафиналето од најсилното европско клупско натпреварување, Лигата на шампионите, ќе се одржи на 13 декември во 12 часот. Екипите, традиционално,...

ТЕЖОК ПРОТИВНИК: Македонија ќе игра против европскиот првак Италија во баражот...

0
Немавме многу среќа во ждрепката. Македонските фудбалери како противник го добија европскиот првак. Македонската фудбалска репрезентација ќе игра против Италија во полуфиналето...

Салах го игнорираше Рамос кога го допре по рамото што го...

0
Ждрепката за четвртфиналето во Лигата на шампионите се одржа во петокот, а во центарот на вниманието беше...