таг: Ејлин

ЗОИ: Трето злато за Кина по триумфот на Гу во слободно...

0
Натурализираната Кинезинка Ејлин Гу го освои првото место во слободно скијање дисциплина „Биг ер“. Тааутринава до златниот медал дојде со резултат 188,25 бодови....