fbpx

таг: ЕХФ

РК Металург суспендиран и од домашното првенство

0
Денес од ЕХФ стигна одлука на РК Металург да му се забрани во домашното првенство откако претходно беше суспендиран од учеството во европските...

Женското ракометно ЕП ќе се игра во СЦ „Јане Сандански“ во...

0
Европската куќа на ракометот (ЕХФ) соопшти дека СЦ „Јане Сандански“во Скопје ќе биде салата-домаќин на Европското првенство (ЕП) за жени кое ќе се...

Македонија парично казнета од страна на Европската ракометна федерација

0
Европската ракометна федерација (ЕХФ) и изрече парична казна на македонската репрезентација во износ од 2.000 евра поради прекршување на протокол поврзан со опремата...

ЕХФ: Само вакцинирани ракометари на ЕУРО2022

0
Европската ракометна федерација (ЕХФ) одлучи на претстојното Европско првенство, на кое пласман обезбеди и македонската репрезентација, право на настап да имаат само ракометари,...

Оваа Македонија има иднина, фаворитот Црна Гора пак се мачеше за...

0
Женската ракометна репрезентација на Македонија забележа нов пораз во ЕХФ Евро Купот, откако одново беше поразена од фаворизираната селекција на Црна Гора, овој...