fbpx

таг: ЕУРО2024

Ждрепката за ЕУРО 2024 ќе се оддржи следниот октомври во Франкфурт

0
Жрепката за квалификациските групи за пласман на ЕУРО2024 во фудбал ќе се одржи идниот октомври во Франкфурт, соопшти денеска Европската фудбалска асоцијација (УЕФА)....