fbpx

таг: Еурофарм

Победнички старт на Еурофарм Пелистер во СЕХА лигата

0
Македонскиот ракометен претставник во СЕХА лигата, Еурофарм Пелистер имаше победнички старт на новата сезона откако со 25-23 го победи Партизан на негов терен....

На крајот од сезоната Еурофарм Пелистер останува без четворица ракометари

0
На крајот од оваа сезона, ракометниот клуб на Еурофарм Пелистер ќе остане без Јосип Периќ (среден бек), Немања Обрадовиќ (лев бек), Тео Мараш...

Првиот човек на Еурофарм Пелистер со прекрасен подарок за младите играчи

0
Новата година за младите ракометари од школата на Еурофарм Пелистер добија мало изненадување од претседателот на клубот, Зоран Стерјев. Од денес сите...

Штама во Битола, Дибиров ги расплака навивачите на Еурофарм Пелистер

0
Големото дерби на македонскиот ракомет меѓу Еурофарм Пелистер и Вардар максимално ги оправда очекувањата, завршувајќи со нерешени 27-27, исход за кој можат да...

ФОТО: Вардар со порака за Комити по нерешените 27-27 со Еурофарм...

0
Еурофарм Пелистер и Вардар одиграа нерешено 27-27, домашните со серија од 6-1 во завршните минути стигнаа до супер резултат 27-26, иако губеа на...

Битола на нозе, билетите за мечот Е.Пелистер -Вардар распродадени за еден...

0
Ракометниот клуб Еурофарм Пелистер игра во одлична форма оваа сезона, а добрите партии како во шампионатот така и во Европа ги кренаа на...

Бабиќ: Против Спортинг не очекува голема борба

0
Ракометарите на Еурофарм Пелистер ги очекува нов тежок дуел од Лигата на Европа, овојпат на домашен терен против Спортинг Лисабон. Битолчани се...

Лига Европа: Задоволство во Еурофарм Пелистер од освоениот бод во Лисабон

0
Тренерот на македонскиот ракометен вицешампион Еурофарм Пелистер, Жељко Бабиќ, изрази задоволство од освоениот бод (27:27) на гостувањето кај Спортинг во Лисабон во рамки...

Граџан: Ниту еден натпревар не се препушта на случајот

0
Со ремито во Шафхаузен и победата во Атина, Еурофарм Пелистер го скрши малерот на гостувањата и растеретен патува кај лидерот во групата во...

Ракометна лекција од Еурофарм Пелистер за Татабања

0
Ракометниот клуб на Еурофарм Пелистер одигра уште еден извонреден натпревар, можеби и најдобар во сезоната и очекувано славеше против Татабања со 33:20. ...