fbpx

таг: Етеми

Валон Етеми го води Истанбулспор кон турската елита

0
Македонскиот фудбалски репрезентативец Валон Етеми беше најдобар фудбалер на својот Истанбулспор во триумфот на гостувањето кај Ерзурум...

Дебитантот во „А“ селекцијата Валон Етеми постигна мајсторски гол за Инстанбулспор...

0
Валон Етеми кој за првпат доби повик во „А“ селекцијата на Македонија за последните два квалификациски натпревари за Светското првенство уште еднаш ја...

Етеми поразен во второто коло на СП во бокс во Белград

0
Македонскиот боксер, Арсим Етеми, член на БК Алексо Огненовски од Охрид, како дел репрезентацијата на Македонија на Светското првенство во Белград, достојно ги бранеше националните бои...