fbpx

таг: Еспањол

Фудбалер на Еспањол постигна гол како никој досега во историјата (ВИДЕО)

0
Еспањол претрпе пораз на гостувањето кај Селта Виго (3-1) во премиерниот натпревар од 18. коло во шпанската Ла лига. Иако тимот од Каталонија...

Чави: Прекрасно е повторно да се биде на „Камп Ноу“

0
Со победа над градскиот ривал Еспањол како нов тренер на Барселона дебитираше синоќа Чави Ернандез, една од најголемите играчки легенди на каталонскиот клуб...