fbpx

таг: Ернандес

Чави: Гави е бесценет играч за секој тренер

0
Чави Ернандес одново излезе со тим во кој преовладуваше младоста и токму свежиот погон и донесе победа на Барселона против Елче, бидејќи стрелци...

Чави: Бесен сум и лут

0
Чави Ернандес го претрпе првиот пораз како тренер на Барселона, откако неговиот тим загуби на „Камп Ноу“ на натпреварот во Примера кој требаше...

Чави го очекува хаос во Барса, ако го надмине – тој...

0
За утре во 13 часот е закажана промоцијата на Чави Ернандес во нов тренер на Барселона, на местото на Роналд Куман кој ја...