fbpx

таг: Ернандез

Чави: Дембеле ќе ни помогне до крајот на сезоната

0
Тренерот на Барселона, Чави Ернандез на прес-конференција пред натпреварот против Атлетико Мадрид, зборуваше и затоа дали Усмане...

Милан сака да го продолжи договорот со Ернандез до 2026 година

0
Дефанзивецот на Милан, Тео Ернандез може да го продолжи договорот со клубот, тврди новинарот Николо Шира. Според добриот познавач на италијанскиот фудбал,...

Чави откри: „Се слушнав со Меси“

0
Новиот тренер на Барселона и легендарен капитен на клубот, Чави Ернандез истакна дека е возбуден што се враќа, како што рече во „најголемиот...

Чави сам ќе му плати 2,5 милиони евра на Ал Сад...

0
Сагата околу доаѓањето на Чави Ернандез на клупата на Барселона се ближи кон својот крај, откако шпанските медиуми објавија дека конечно е најден...

Чави утре доаѓа во Барселона, на 20 ноември ќе дебитира, а...

0
Легендарниот Чави Ернандез, бившиот капитен на Барселона со 767 меча во дресот на каталонската гордост утре се очекува да дојде од Катар во...

Барселона во петок ќе го добие новиот тренер?

0
Се чини дека се е готово и легендарниот Чави Ернандез го презема тренерското кормило на Барселона. Во последните денови се пишуваше многу,...

Најскапиот играч во историјата на Баерн итно мора во Мадрид, му...

0
Лука Ернандез има време до 19 октомври да ги реши сите свои проблеми со законот. Ако не успее се да реши до овој...

Чави за два месеца ќе се врати во Барселона

0
Враќањето на Чави Ернандез во Барселона ќе се случи пред април. Четириесетгодишниот фудбалски стручњак во моментов е главен тренер на катарскиот клуб Ал-Сад....