fbpx

таг: Ерлинг

Татко му на Халанд се одлучил, Ерлинг на пат кон Премиер...

0
Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халaнд, го барат голем број големи европски клубови, поради ослободителната клаузула од...

Халанд сака да одлучи за идниот клуб до крајот на јануари

0
Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Хaланд сака да одлучи за нов клуб до крајот на јануари. Според „Марка“, 21-годишниот Норвежанец моментално е...

Ливерпул може да го добие Холанд во летниот трансфер период

0
Премиерлигашот Ливерпул покажува интерес за напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Холанд, објави „Sky Sport Deutschland“. Според германскиот медиум, „Црвените од Енфилд“ се...

„Никогаш не сум видел некој да јаде како Халанд, тој е...

0
Напаѓачот на Ватфорд, Џошуа Кинг вели дека неговиот сонародник Ерлинг Холанд (21) е многу фин дечко. Младиот Холанѓанец постигна 70 гола за...

Повредениот Халанд ќе паузира до Божик

0
Напаѓачот на бундеслигашот Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд најверојатно ќе отсуствува од фудбалските терени до Божик, најави неговиот татко Алф-Инге за норвешката телевизија ТВ2....

Борусија повеќе недели без напаѓачот Халанд

0
Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд, ќе паузира „повеќе недели“ поради повреда и неговото отсуство е лоша вест за клубот, кој во моментов...

Халанд е прв избор на Барселона, но постои и добра резервна...

0
Ерлинг Халанд игра одлично во дресот на Борусија Дортмунд и ќе биде тешко да се задржи во екипата следната сезона. За Норвежанецот има...

Халанд никогаш поблизу до трансфер: Пристигнува понуда од 175 милиони евра

0
Ерлинг Халанд е една од водечките теми во светскиот фудбал, а се уште е неизвесно каде ќе ја продолжи кариерата. Овој...

Халанд знае каде сака да игра следната сезона, но Раиола му...

0
Ерлинг Халанд најверојатно ќе ја напушти Борусија Дортмунд на крајот од оваа сезона. Норвежанецот игра...

Халанд беше заменет предвреме вчера, но тоа не беше повреда: Терзиќ...

0
Ерлинг Халанд вчера за само седум минути постигна два гола против Баерн. Иако беше двоен...