fbpx

таг: Ериксен

Ериксен потпиша за Бретфорд

0
Кристијан Ериксен од денеска е нов фудбалер на англискиот премиерлигаш Бретфорд. Данецот нема официјален настап уште од минатото лето кога за време на...

Кристијан Ериксен тренира со Ајакс

0
Ериксен мораше да го напушти Интер по срцевиот удар што го доживеа на терен на ЕП 2021, бидејќи правилата во Италија не дозволуваат...

Кристијан Ериксен открива дека бил мртов пет минути, ова е неговата...

0
Данскиот фудбалер Кристијан Ериксен во интервју за локалната телевизија DR1 TV ексклузивно проговори за најтешките моменти во својата кариера, изнесувајќи досега непознати детали,...

Кристијан Ериксен ќе потпише за Црвена Звезда!?

0
Данскиот фудбалер Кристијан Ериксен не планира да ја заврши фудбалската кариера, откако минатото лето загуби свест на Европското првенство (ЕП), по што му...

Интер и Ериксен се разделија: Данецот се одјавил со емотивна порака

0
Данскиот интернационалец Кристијан Ериксен и актуелниот шампион во Италија, Интер, се разделија во взаемен договор кој го постигнаа деновиве. Тоа Интер денеска...

Ериксен пристигна во Милан на раскин на договорот со Интер

0
Кристијан Ериксен вчера дошол во Милано, каде што денеска ќе ги комплетира сите документи околу раскинот на договорот со Интер. Ериксен на ЕВРО...

Ериксен почна да тренира, агентот испрати порака: Се уште не е...

0
Кристијан Ериксен се обидува да го продолжи фудбалски живот по непријатната ситуација која му се случи на Европското првенство кое се одржа минатово...

Ериксен во јануари се враќа во тимот каде што играше пред...

0
Интер пред неколку дена објави дека Кристијано Ериксен нема да добие дозвола за настап сезонава во италијанската Серија А, откако минатото лето доживеа...

Интер потврди: Ериксен пак ќе игра фудбал, но …

0
Кристијан Ериксен сериозно размислува до крајот на сезонава да го има својот камбек на фудбалските терени, неколку месеци по избегнатата трагедија откако данскиот...

ВИДЕО: Ериксен се појави на тренингот на Интер, средбите беа емотивни

0
Кристијан Ериксен се појави во тренинг кампот на Интер.  Средбите со неговите соиграчи беа емотивни. Тој за прв пат допатува во Милано откако...