fbpx

таг: емоциите

Медведев: Веројатно жена ми го скрши телевизорот дома од разочараност

0
Рускиот тенисер Данил Медведев ги сподели емоциите по поразот во финалето на Австралија опен. Во решавачкиот меч Медведев загуби во пет сета од...

Гвардиола: Арсенал беше подобар, ние снемавме енергија, но паричката понекогаш паѓа...

0
Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола ги сподели емоциите по денешната победа над Арсенал (2:1) во натпреварот од Премиер лигата. – Арсенал...

Циципас: И покрај поразот во првото коло, чувствувам дека сепак ќе...

0
Четвртиот светски рекет Стефанос Циципас ги сподели емоциите по поразот од Андреј Рубљев во првото коло од групната фаза на завршниот АТП турнир....

Хамилтон емотивно за победата на Големата награда на Бразил: Тоа беше...

0
Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, проговори за емоциите кои ги доживеа по победата на Големата награда на Бразил. – Тоа беше тежок...