таг: емитуваше

Затворска казна за англиски навивач поради расизам

0
Навивач на англиската фудбалска репрезентација кој емитуваше видео стрим на својот Фејсбук профил додека во живо испраќаше расистички навреди кон репрезентативците Маркус Рашфорд,...