таг: Емил

Емил Павлов: Сонот ми е за две години да ја освојам...

0
Каратистот Емил Павлов ќе го памети Светското првенство (СП) во Дубаи, го освои сребрениот медал и стана светски вицешампион во карате. Неговиот...

Емил Божиновски ќе биде контролор на меч од ЛШ

0
Контролорот на главната листа на УЕФА Емил Божиновски доби нова задача и ќе го контролира судењето на мечот од групната фаза за Лигата...

Емил Павлов го освои сребрениот медал на СП во Дубаи (ВИДЕО)

0
Најдобриот македонски каратист Емил Павлов денеска го освои сребрениот медал во категоријата до 67 килограми на Светското првенство (СП) во Дубаи. Павлов...

Емил Павлов се пласира во финалето на СП во Дубаи

0
Македонскиот каратист Емил Павлов избори финале на Светското првенство во Дубаи. Македонецот ќе се бори за златото категоријата до 67 килограми,откако во...

Прв позитивен случај на Мундијалот во Египет

0
Данскиот репрезентативец Емил Јакобсен е позитивен на коронавирус, објави Светската ракометна федерација (ИХФ). Според здравствените протоколи, Јакобсен заедно со неговиот цимер во...

Прв позитивен случај на Мундијалот во Египет

0
Данскиот репрезентативец Емил Јакобсен е позитивен на коронавирус, објави Светската ракометна федерација (ИХФ). Според здравствените протоколи, Јакобсен заедно со неговиот...